Новий Кодекс адміністративного судочинства починає діяти ~ U-Tax Blog

вівторок, 12 грудня 2017 р.

Новий Кодекс адміністративного судочинства починає діяти


Співавтор Антон Гаврик

Раді повідомити, що нарешті закінчилася історія з прийняттям нових процесуальних кодексів та початком роботи нового Верховного Суду.

15 грудня 2017 року - це та відправна точка, з якої почнуть діяти нові процесуальні кодекси  і почне функціонувати новий Верховний Суд.

При цьому, ми не виключаємо, що до 15 грудня 2017 року може повністю не завершитися формування апарату та матеріально-технічної бази нового Верховного Суду.  Враховуючи це, а також великі залишки справ (біля 50 тисяч), навряд чи старт нового Верховного Суду буде легким.

Що стосується податкових спорів, то з 15 грудня 2017 року їх вирішення регулюватиметься новою редакцією Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України). З 15 грудня 2017 року Вищий адміністративний суд України припинить свою діяльність. Замість нього податкові спори у касаційному порядку розглядатиме Касаційний адміністративний суд як  структурний підрозділ Верховного Суду.  

Найбільш болючим моментом є те, що новим КАС України не передбачено практично жодних перехідних положень. Усі спори незалежно від судової інстанції, у якій вони перебувають на розгляді, та незалежно від того, чи провадження у них було відкрито до чи після набрання чинності новим КАС України, будуть розглядатися за новими правилами.   

Виняток передбачено лише для вже поданих заяв про перегляд судових рішень попереднім Верховним Судом України з мотивів  неоднозначного застосування норм права та невідповідності оскаржуваного рішення висновку Верховного Суду України.

Такі заяви розглядатимуться Касаційним адміністративним судом за правилами старої редакції КАС України.

До речі, у свій час ми аналізували тоді ще проект нового КАС України на предмет найяскравіших новел для практики вирішення податкових спорів. Безперечно, остаточна редакція нового КАС України і його проект відрізняються. Однак, в основній масі  переважна більшість описаних нами новел не втратила актуальності і на сьогодні.


* Фото з http://pvo.com.ua/

Немає коментарів:

Дописати коментар