Співавтор Антон Гаврик
Продовжуємо серію публікацій на тему найбільш яскравих змін нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України для практики вирішення податкових спорів.
Нижче пропонується огляд одинадцятої за значимістю, на наш погляд, зміни, яка стосується дотримання досудового порядку врегулювання спорів.
Огляд інших значимих змін доступний тут: новела № 1, новела № 2, новела № 3, новела № 4, новела № 5, новела № 6, новела № 7, новела № 8, новела № 9, новела № 10.
У проекті у повній мірі враховано зміни до Конституції щодо дотримання досудового порядку врегулювання спорів.
Недотримання обов'язкового досудового порядку врегулювання спору матиме наслідком повернення позовної заяви позивачу.
Разом з тим, виписаний на теперішній час у Податковому кодексі України (ст. 56) порядок досудового врегулювання податкових спорів навряд чи може вважатися обов’язковим. Згідно з цим порядком процедура досудового врегулювання спору не є обов’язковою передумовою для звернення до суду. Платник може звернутися до суду незалежно від попереднього звернення до податкового органу вищого рівня з адміністративною скаргою.
У той же час, не можна виключати прийняття у майбутньому змін до Податкового кодексу України щодо визначення обов’язкового досудового порядку врегулювання податкових спорів.
* - фото з www.slideshare.net
Немає коментарів:
Дописати коментар