Співавтор Антон Гаврик
Продовжуємо серію публікацій на тему найбільш яскравих змін нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України для практики вирішення податкових спорів.
Нижче пропонується огляд дванадцятої за значимістю, на наш погляд, зміни, яка стосується монополії адвокатів на представництво у податкових спорах.
Огляд інших значимих змін доступний тут: новела № 1, новела № 2, новела № 3, новела № 4, новела № 5, новела № 6, новела № 7, новела № 8, новела № 9, новела № 10, новела № 11.
У проекті у повній мірі імплементовано зміни до Конституції України щодо монополії адвокатів на представництво інтересів в суді.
Разом з цим, дозволене самопредставництво. Керівники та інші уповноважені на це установчими документами службові особи юридичних осіб матимуть право представляти юридичних осіб в адміністративному процесі без наявності у них статусу адвокатів.
Також свідоцтво адвоката не буде потрібне для представників у податкових спорах незначної складності (на суму до 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб*).
У той же час слід не забувати, що згідно з Конституцією обов’язкове представництво адвокатом проваджується поетапно:
- 2017 рік - Верховний Суд;
- 2018 рік - апеляційні суди;
- 2019 рік - суди першої інстанції;
- 2020 рік - представництво адвокатами податкових органів.
* Станом на вересень 2017 року розмір прожиткового мінімумів для працездатних осіб складає 1 684 грн.
** Фото з Dreamstime.com
Немає коментарів:
Дописати коментар